Po wejściu w życie obowiązkowego KSeF, faktury co do zasady będą miały postać ustrukturyzowanego pliku XML, a nie fizycznego dokumentu.
Ministerstwo Finansów wyjaśniło, że do używania e-faktury w sprawach niezwiązanych z podatkami (np. rejestracja samochodu w urzędzie) – będzie można posługiwać się wizualizacją e-faktury, czyli wydrukiem papierowym lub jej elektroniczną formą (np. w PDF).
Organ wskazał, że w celu użycia tej faktury poza KSeF podatnik VAT pobiera fakturę z KSeF i opatruje ją (automatycznie) kodem QR umożliwiającym dostęp do niej w tym systemie.

