+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

Zmiana rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie COVID-19

 

 

 

Zmiana rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie COVID-19

27 lip 2020 | Aktualności

Zmiana rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie COVID-19

Szanowni Państwo,

informujemy, że dnia 25 lipca 2020 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Na mocy ww. rozporządzenia, dokonano zmiany następujących obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem COVID-19:

–       Dystans społeczny – wymagana odległość została skrócona z 2 m do 1,5 m.

–       Kina, imprezy artystyczne i rozrywkowe – zniesiono obowiązek zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych odbywających się w pomieszczeniach w rzędach naprzemiennych – nadal obowiązuje zasada zajmowania co drugiego miejsca, nie więcej niż 50 % liczby miejsc.

–       Stadiony, hale sportowe, boiska – zwiększono limit kibiców znajdujących się na trybunach obiektów sportowych do 250 uczestników oraz jednocześnie do 50 % miejsc w obiekcie (przy uwzględnieniu zasady zajmowania co drugiego miejsca na widowni w rzędach naprzemiennie).

–       Baseny i aquaparki – zniesiono ograniczenie liczby uczestników na basenach, za wyjątkiem aquaparków, w których limit wynosi obecnie 75 % obłożenia obiektu. Publiczność na basenach może zajmować co drugie miejsce na widowni w rzędach naprzemiennie, a limit obłożenia wynosi 50 % miejsc w obiekcie.

–       Targi, wystawy, kongresy i konferencje – zniesiono limit 150 uczestników oraz obniżono limit powierzchni przypadającej na jednego uczestnika z 4 m2 na 2,5 m2.

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6