+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

Podatnicy będą mieli możliwość wyboru tzw. kasowego PIT (zmiany projektowane)

 

 

 

Podatnicy będą mieli możliwość wyboru tzw. kasowego PIT (zmiany projektowane)

30 kwi 2024 | Aktualności

Niektórzy podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych otrzymają możliwość wyboru kasowego rozliczania przychodów i kosztów uzyskania przychodów. Kasowy PIT ma opierać się na dobrowolności, a zmiany mają wejść w życie z początkiem 2025 r.

W takiej sytuacji przedsiębiorcy będą płacić podatek dochodowy od osób fizycznych dopiero po faktycznym otrzymaniu zapłaty za wydany towar albo wykonaną usługę oraz potrącać koszty uzyskania przychodów w dacie zapłaty za otrzymany towar lub wykonaną usługę.

Jednak po okresie 2 lat, licząc od dnia wystawienia faktury, podatnik będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu z działalności gospodarczej, nawet jeśli nie otrzyma od kontrahenta zapłaty za wydany towar czy też wykonaną usługę.

Co równie istotne, rozwiązanie to będą mogły wybrać osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą jeżeli ich przychody z tego źródła w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyły kwoty 250 tys. euro, a także tacy, którzy rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej.

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6