+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

Koniec problemów z podatkiem u źródła przy zakupie biletów lotniczych!

 

 

 

Koniec problemów z podatkiem u źródła przy zakupie biletów lotniczych!

5 wrz 2017 | Aktualności

Zakup biletów lotniczych nie wiąże się już z obowiązkiem poboru podatku u źródła.
W konsekwencji, nie ma również potrzeby uzyskiwania od przewoźnika certyfikatu rezydencji. Korzystne zmiany zostały wprowadzone zarówno w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych, jak również w ustawie o podatku dochodowym fizycznych. Zmiany weszły w życie w dniu 12 sierpnia 2017 r.

Modyfikacji poddano przepisy art. 29 ust. 1 pkt 4 ustawy o PIT oraz art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT. Podatek dochodowy z tytułu przychodów uzyskanych na terytorium Polski przez zagraniczne przedsiębiorstwa żeglugi powietrznej pobiera się w formie ryczałtu w wysokości 10% przychodów, jednak z wyłączeniem przychodów uzyskanych z lotniczego rozkładowego przewozu pasażerskiego, skorzystanie z którego wymaga posiadania biletu lotniczego przez pasażera.

Obowiązek pobrania podatku u źródła nadal jednak dotyczy sytuacji, w których płatność realizowana jest tytułem przewozów nierozkładowych, gdzie dochodzi do bezpośredniej interakcji pomiędzy przewoźnikiem lotniczym a polskim podmiotem jako klientem nabywającym usługę (np. loty czarterowe). Wynika to z założenia, że przy bezpośredniej interakcji z przewoźnikiem, klient ma realną szansę na pozyskanie certyfikatu rezydencji.

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6