+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

Nowe obowiązki sklepów internetowych i nie tylko (DSA – Akt o usługach cyfrowych)

 

 

 

Nowe obowiązki sklepów internetowych i nie tylko (DSA – Akt o usługach cyfrowych)

23 lut 2024 | Aktualności

DSA (Digital Services ACT) jest rozporządzeniem UE, które weszło w życie 17 lutego 2024 r. DSA reguluje działalność dostawców usług pośrednich, czyli podmiotów oferujących usługi internetowe konsumentom oraz przedsiębiorcom na terenie Unii Europejskiej.

Dostawcami usług pośrednich, zgodnie z rozporządzeniem, są nie tylko duże podmioty, jak Google czy Meta, ale również małe firmy posiadające serwisy oraz sklepy internetowe, w ramach których umożliwiają użytkownikom m.in. dodawanie opinii o produktach czy publikowanie komentarzy pod artykułami. Tego rodzaju funkcjonalności platform internetowych zostały określone w DSA jako swego rodzaju hosting – przechowywanie informacji przekazanych przez odbiorcę usługi na jego żądanie.

Wejście w życie DSA obliguje przedsiębiorców do podjęcia działań mających na celu dostosowanie prowadzonej działalności do wymogów wynikających z rozporządzenia, w tym m.in. wyznaczenia punktu kontrolnego, wprowadzenia odpowiednich zmian w regulaminie serwisu/sklepu internetowego, opracowania mechanizmu zgłaszania nielegalnych treści.

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6