+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

 

 

 

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

30 paź 2023 | Aktualności

Dnia 24 września 2023 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zmiana wprowadza rewolucyjne zmiany dotyczące aktów planowania przestrzennego w gminach.

Dotychczasowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy zostało zastąpione planem ogólnym. Nowy dokument będzie miał charakter aktu prawa miejscowego. Dotychczasowe studia uwarunkowań zachowują moc do dnia wejścia w życie planu ogólnego gminy w danej gminie, jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2025 r.

Dotychczasowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego zachowują moc na danym obszarze do dnia wejścia w życie nowych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego na tym obszarze i mogą być zmieniane.

Ponadto ustawa wprowadza nową formę planu miejscowego – zintegrowany plan inwestycyjny, sporządzany na wniosek inwestora, który docelowo zastąpi uchwałę o ustaleniu lokalizacji inwestycji mieszkaniowej, wydawaną dotychczas na podstawie tzw. specustawy mieszkaniowej. Plan inwestycyjny ma jednak szerszy zakres zastosowania i może być wykorzystany do realizacji inwestycji o charakterze społecznym, mieszkaniowym i komercyjnym.

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6