+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

Ograniczenia handlowe wprowadzone przez UE w stosunku do Białorusi i Federacji Rosyjskiej w związku z wojną na Ukrainie – AKTUALIZACJA

 

 

 

Ograniczenia handlowe wprowadzone przez UE w stosunku do Białorusi i Federacji Rosyjskiej w związku z wojną na Ukrainie – AKTUALIZACJA

23 mar 2022 | Aktualności

W związku z trwającą wojną w Ukrainie, przesyłamy zaktualizowaną informację o kolejnych ograniczeniach handlowych nałożonych przez Unię Europejską w stosunku do Federacji Rosyjskiej. Sankcje gospodarcze wobec Białorusi nie uległy zmianie. Z uwagi na rozróżnienie sankcji dla każdego z wymienionych państw, należy wyróżnić zakazy eksportowe odrębnie dla Rosji i dla Białorusi.

 Federacja Rosyjska

Ograniczenia celne na dzień 21 marca 2021 r. w stosunku do Rosji określają cztery  akty:

Białoruś
Ograniczenia celne w stosunku do Białorusi nadal określają dwa akty:

oraz

Przy weryfikacji czy konkretny towar został objęty ograniczeniem handlowym należy zwrócić uwagę na kod CN danego produktu. Załączniki do rozporządzeń wymieniające towary objęte sankcjami precyzyjnie określają ich kod CN.

Jednocześnie przypominamy, iż w przypadku eksportu do Federacji Rosyjskiej nadal należy zwracać uwagę na rosyjskie sankcje nałożone na kraje Unii Europejskiej (w większości jest są to produkty spożywcze). Poniżej wskazujemy link rosyjskojęzycznego wykazu towarów oraz roboczego tłumaczenia tego aktu udostępniony przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/zakaz-importu-do-rosji.

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6