+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

Ostrzeżenie przed fałszywymi telefonami

 

 

 

Ostrzeżenie przed fałszywymi telefonami

26 lip 2021 | Aktualności

Urząd Ochrony Danych Osobowych przestrzega przed powtarzającymi się telefonami mającymi na celu wyłudzanie danych osobowych.

W trakcie rozmów telefonujący podają się za inspektora UODO tworząc u odbierających połączenie fałszywe przekonanie, że rozmawiają z pracownikami Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Rozmowy prowadzone są w taki sposób, aby poznać jak najwięcej informacji związanych z osobą odbierającą połączenie lub podmiotem, którego reprezentuje. Zaufanie odbierających często wzbudza numer telefonu przypisany do telefonującego, bowiem oszuści wykorzystują narzędzie umożliwiające im podszywanie się pod numer telefonu UODO.

UODO podkreśla, że pracownicy Urzędu nie dzwonią do przypadkowych osób, ani nie zdobywają informacji od osób będących uczestnikami prowadzonych postępowań telefonicznie. W związku z tym, należy wykazać się szczególną ostrożnością przy jakimkolwiek przekazywaniu danych osobowych telefonicznie, a wszelkie wątpliwości powstałe w trakcie takiej rozmowy, winny skutkować natychmiastowym zakończeniem połączenia.

Sprawa została zgłoszona do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ w Warszawie, a UDOO apeluje, by wszelkie tego typu próby wyłudzenia danych osobowych zgłaszać do powyżej wskazanej Prokuratury.

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6