+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

PLANOWANE ZMIANY W PRAWIE PODATKOWYM (INNE NIŻ „TARCZA 4.0.”)

 

 

 

PLANOWANE ZMIANY W PRAWIE PODATKOWYM (INNE NIŻ „TARCZA 4.0.”)

15 cze 2020 | Aktualności

Przekazano do podpisu Prezydentowi projekt ustawy z dnia 5 czerwca 2020 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw.

Projekt ten przewiduje m.in. następujące zmiany, które mają obowiązywać od dnia 1 lipca 2020 r.:

– Jeżeli przedsiębiorca zapłaci za fakturę opiewającą na kwotę wyższą niż 15.000 zł za pomocą mechanizmu split payment, to będzie mógł zaliczyć dany wydatek w koszty podatkowe (PIT, CIT) bez względu na to, czy rachunek kontrahenta znajduje się na białej liście podatników.

– W przypadku uregulowania płatności na rachunek spoza białej listy (bez mechanizmu split payment), przedłużony zostanie termin na zawiadomienie o tym fakcie urzędu skarbowego w celu możliwości zaliczenia takiego wydatku w koszty podatkowe (z 3 na 7 dni od dnia zlecenia przelewu). Przypominam, że wyjątkowo na czas epidemii COVID-19 wydłużono ten okres do 14 dni.

– Ponadto ww. zawiadomienie składane będzie do urzędu skarbowego właściwego dla nabywcy (a nie jak do tej pory, do urzędu właściwego dla kontrahenta (sprzedawcy).

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6