+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

„Polski Ład” – połączenie ulgi IP BOX oraz ulgi B+R

 

 

 

„Polski Ład” – połączenie ulgi IP BOX oraz ulgi B+R

4 paź 2021 | Aktualności

Projekt ustawy dotyczący „Polskiego Ładu” wprowadza możliwość jednoczesnego stosowania ulgi od dochodów uzyskanych z wytworzonych lub ulepszonych kwalifikowanych praw własności intelektualnej (tzw. „ulgi IP BOX”) oraz ulgi na działalność badawczo-rozwojową (tzw. „ulgi B+R”).

Na tej podstawie podatnik będzie uprawniony do odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność B+R (kosztów kwalifikowanych) od dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.

Należy jednak zaznaczyć, że odliczeniu będą mogły podlegać jedynie koszty kwalifikowane, które doprowadziły do wytworzenia, rozwinięcia lub ulepszenia przez podatnika danego kwalifikowanego prawa własności intelektualnej, z którego komercjalizacji podatnik osiąga dochody, co jest konsekwencją zasad ogólnych obliczania dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.

Na tej podstawie, podatnik, który osiąga dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnych (opodatkowany stawką 5% – ulga IP BOX) będzie uprawniony do jednoczesnego korzystania z odliczenia w ramach ulgi B+R.

Zgodnie z projektem ustawy „Polski Ład” wskazane zmiany wejdą w życie od dnia 1 stycznia 2022 roku.

Link: https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/druk.xsp?nr=1532

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6