+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

Łączenie różnych rodzajów pomocy publicznej związanych z przepisami covidowymi

 

 

 

Łączenie różnych rodzajów pomocy publicznej związanych z przepisami covidowymi

30 kwi 2024 | Aktualności

Sądy administracyjne wydają kolejne orzeczenia w przedmiocie możliwości łączenia różnych rodzajów pomocy publicznej przyznawanej w oparciu o przepisy ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Zgodnie z jednolitym orzecznictwem sądów pomoc dla przedsiębiorców przyznawana na podstawie różnych przepisów ww. ustawy nie podlega sumowaniu, jeżeli jest przyznawana za różne okresy, a więc jeżeli nie ma miejsca podwójne finansowanie tego samego kosztu ze środków publicznych.

Niestety pomimo wypracowanego już stanowiska sądów, Wojewódzkie Urzędy Pracy nadal posługują się własną interpretacją (w ocenie sądów wadliwą) i, w zależności od podstawy prawnej wypłaconego dofinansowania, wydają kolejne decyzje o zwrocie środków albo kierują pozwy o zapłatę do sądów cywilnych. Tym samym beneficjenci broniąc swoich praw zmuszeni są do prowadzenia postępowań administracyjnych albo cywilnych. Źródło: wyroki WSA w Szczecinie (z dnia 14 lutego 2024 r., sygn. akt: I SA/Sz 478/23) oraz WSA w Łodzi (z dnia 30 stycznia 2024 r., sygn. akt: I SA/Łd 844/23).

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6