+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

„Prokliencka” ustawa o kredycie hipotecznym już obowiązuje

 

 

 

„Prokliencka” ustawa o kredycie hipotecznym już obowiązuje

24 lip 2017 | Aktualności

W dniu 22 lipca 2017 r. weszła w życie nowa ustawa o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Ustawa w istotny sposób poprawia sytuację kredytobiorców.

Zgodnie z nowymi przepisami banki będą miały 21 dni na rozpatrzenie złożonego przez klienta wniosku kredytowego. Kredytobiorca z kolei uprawniony jest do wypowiedzenia umowy w przeciągu 14 dni od jej zawarcia, w sytuacji np. gdy po wnikliwej lekturze umowy, okaże się, iż korzystniejsze warunki kredytu można było uzyskać u konkurencji.

Ustawa nakłada na banki szereg dodatkowych obowiązków informacyjnych, a także zabrania uzależniania zawarcia umowy kredytu, od skorzystania z dodatkowych produktów i usług instytucji finansowych.

W przypadku nieterminowej spłaty rat, banki będą miały obowiązek wezwania do dokonania wpłaty i wyznaczenia dodatkowego terminu, nie krótszego niż 14 dni. Równocześnie w takim przypadku ustawa nakłada na bank obowiązek poinformowania klienta o możliwości złożenia wniosku o restrukturyzację zadłużenia.

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6