+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

Sprzedaż działek przez osobę fizyczną jako działalność gospodarcza

 

 

 

Sprzedaż działek przez osobę fizyczną jako działalność gospodarcza

12 maj 2017 | Aktualności

Sprzedaż działek dokonywana przez osobę fizyczną może zostać uznana jako wykonywanie działalności gospodarczej, co wiązać się może z dodatkowymi obowiązkami, w szczególności na gruncie ustawy o podatku od towarów i usług.

O takim zakwalifikowaniu działań świadczyć może przede wszystkim systematyczność i powtarzalność czynności, ich zakres, zaplanowany i zorganizowany charakter, nastawiony na osiągnięcie zysku ekonomicznego.

Jak wskazał Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 17 stycznia 2017 r. (I FSK 1031/15), jeżeli podatnik podjął aktywne działania w zakresie obrotu nieruchomościami, polegające na podziale działki na 30 mniejszych i wytyczeniu dróg dojazdowych do wydzielonych działek, z własnej inicjatywy wystąpił o wydanie warunków technicznych do podłączenia działek sieci wodociągowej, a następnie zaoferował wydzielone działki do sprzedaży, zamieszczając w tym celu ogłoszenia m.in. w prasie, na stronach internetowych i na banerach reklamowych, to działania te nie mieszczą się w ramach zwykłego wykonywania prawa własności do nieruchomości.

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6