+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

Umorzenie subwencji PFR – kwestie podatkowe

 

 

 

Umorzenie subwencji PFR – kwestie podatkowe

20 lip 2021 | Aktualności

W dniu 16 lipca 2021 roku podpisane zostało rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od dochodów (przychodów) z tytułu umorzenia subwencji finansowej lub finansowania preferencyjnego udzielonych przez Polski Fundusz Rozwoju (Dz.U. 2021 poz. 1316). Adresatami rozporządzenia są przedsiębiorcy, którzy skorzystali ze wsparcia w ramach Tarczy 1.0 oraz Tarczy 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR).

Rozporządzenie zakłada zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku dochodowego od osób prawnych od dochodów (przychodów) z tytułu umorzenia subwencji finansowej udzielonej przez PFR, dla których wartość umorzonych zobowiązań z tytułu subwencji stanowi co do zasady przychód podatkowy.

Wspomniane zaniechanie poboru podatku dotyczyć będzie wszystkich podatników będących przedsiębiorcami, którzy uzyskali wsparcie finansowe w związku z trudną sytuacją gospodarczą spowodowaną COVID-19.

Co więcej wydatki pokryte środkami z subwencji będą mogły podlegać zaliczeniu do podatkowych kosztów uzyskania przychodów na zasadach ogólnych także w okoliczności zaniechania poboru podatku od dochodów z umorzonej subwencji. Zaniechanie poboru podatku będzie mieć zastosowanie do dochodów (przychodów) uzyskanych od dnia 1 czerwca 2021 roku do dnia 31 grudnia 2022 roku.

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6