+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

Wyszukiwarka Wiążących Informacji Stawkowych

 

 

 

Wyszukiwarka Wiążących Informacji Stawkowych

4 mar 2020 | Aktualności

W związku z wchodzącymi w kwietniu zmianami w podatku VAT (obejmującymi w szczególności tzw. matrycę stawek VAT), istnieje możliwość wystąpienia o tzw. Wiążącą Interpretację Stawkową (WIS) pozwalającą w sposób prawidłowy i wiążący określić, jaką stawkę podatku VAT należy zastosować do sprzedaży danego towaru lub usługi. WIS to decyzja, która wiąże organ podatkowy wobec podatnika, dla którego została wydana – w odniesieniu do towaru albo usługi, która jest jej przedmiotem. Wniosek o wydanie WIS kosztuje 40 złotych. Decyzję wydaje Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. Od niedawna udzielone odpowiedzi są publikowane na stronach administracji skarbowej: Krajowa Informacja Skarbowa udostępniła ich wyszukiwarkę.

WIS zawierają jednoznaczną klasyfikację dotyczącą kodu nomenklatury scalonej (CN) / PKWiU 2015 oraz stawki VAT. Inaczej niż stosowane dotychczas opinie klasyfikacyjne, WIS powinny zabezpieczać interesy podatników i pełnić funkcje podobne do interpretacji podatkowej. Co bardzo istotne, w przypadku tożsamego opisu towaru czy też usługi podlegającej klasyfikacji, WIS chronić również innych podatników.

Wyszukiwarkę WIS można znaleźć tutaj: https://www.kis.gov.pl/informacje-podatkowe-i-celne/wiazace-informacje-stawkowe-wyszukiwarka

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6