+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

Zmiany w składaniu sprawozdań finansowych do KRS

 

 

 

Zmiany w składaniu sprawozdań finansowych do KRS

26 lut 2018 | Aktualności

W związku z nowelizacją ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, począwszy od dnia 15 marca 2018 r. sprawozdanie finansowe będzie mogło być składane do KRS WYŁĄCZNIE za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Oznacza to, iż po 15 marca 2018r. niemożliwym będzie złożenie dokumentów w formie papierowej.

Wyjątkowo dopuszczono możliwość przesłania sprawozdania finansowego za 2017 r. w formie skanu. Przy czym dokumenty mogą być podpisane ręcznie, natomiast ich skany winny być opatrzone podpisem kwalifikowanym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufania ePUAP.

Nowelizacja przepisów wprowadza wiele ułatwień, jak choćby możliwość przesyłania skanów dokumentów za pośrednictwem systemu teleinformatycznego bezpośrednio do repozytoriów dokumentów finansowych. Co więcej, odbywać się to będzie bezpłatnie. Ponadto podmioty wpisane w rejestrze sądowym nie będą musiały przesyłać raportów do urzędów skarbowych, albowiem obowiązek ten spoczywać będzie na sądzie.

Kolejne zmiany wejdą w życie w dniu 1 października 2018 r. Od tej daty koniecznym będzie sporządzanie sprawozdań finansowych wyłącznie w formie elektronicznej i podpisywanie ich kwalifikowanym podpisem lub zaufanym profilem ePUAP.

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6