+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

Zmiany w zatrudnianiu pracowników tymczasowych

 

 

 

Zmiany w zatrudnianiu pracowników tymczasowych

5 cze 2017 | Aktualności

Z dniem  1 czerwca 2017 r. weszły w życie przepisy ustawy z 7.04.2017 r. o zmianie ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz niektórych innych ustaw.

Nowe przepisy wprowadzają m.in. 18-miesięczny limit pracy tymczasowej, wykonywanej w okresie 36 kolejnych miesięcy kalendarzowych. Limit ten ma zastosowanie zarówno w odniesieniu do agencji pracy tymczasowej, jak i pracodawcy użytkownika. Ponadto obowiązuje niezależnie od tego, czy skierowanie do danego pracodawcy następuje z jednej, czy też z kilku agencji pracy tymczasowej. Limit dotyczy także wykonywania pracy tymczasowej na podstawie umów prawa cywilnego oraz gdy dana osoba wykonuje taką pracę naprzemiennie na podstawie umowy o pracę i umowy prawa cywilnego.

Na pracodawcę użytkownika nałożony został obowiązek przedstawiania do wglądu agencji pracy tymczasowej treści regulacji wewnętrznych, dotyczących wynagradzania pracowników, a także informacji o zmianach takich zasad.  Ponadto szczególnej ochronie podlegać będą pracownice w ciąży. Jeżeli ich umowa miałaby się rozwiązać po upływie 3 miesiąca ciąży, dojdzie do przedłużenia umowy do dnia porodu. Warunkiem przedłużenia jest jednak co najmniej 2-miesięczny okres zatrudnienia w danej agencji jako pracownik tymczasowy.

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6