+48 33 498 37 35 biuro@msdslegal.pl

Zmiany w zawiązywaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w systemie S-24

 

 

 

Zmiany w zawiązywaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w systemie S-24

20 lip 2017 | Aktualności

W dniu 13 lipca 2017r. weszła w życie ustawa z dnia 21 kwietnia 2017r. o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.

Na podstawie wprowadzonych zmian nie jest już możliwe zawiązanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie S-24 przy wykorzystaniu „zwykłego” podpisu elektronicznego.

Dotychczas do zawarcia umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz złożenia wniosku o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego w trybie S-24 wystarczył tzw. „zwykły” podpis elektroniczny. Można go było  uzyskać przez założenie konta w systemie teleinformatycznym Ministerstwa Sprawiedliwości służącym do obsługi zawiązania i dokonywania innych czynności dotyczących S24 oraz aktywację podpisu w tym systemie, do której wymagane było podanie ograniczonej liczby danych (imię i nazwisko, numer PESEL oraz adres do korespondencji).

Zgodnie z nowymi przepisami zawarcie umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przy wykorzystaniu wzorca umowy wymaga opatrzenia umowy kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.

Najnowsze wpisy

Godziny otwarcia

PON – PT
8:00 – 17:00

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia

Skontaktuj się z nami! Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta!

MSDS LEGAL SZCZOTKA SZCZYGIEŁ S.K.A.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Stojałowskiego 63/6